Visame Vilniaus rajone paskelbta ekstremali situacija dėl audros padarytos žalos. Audra sutrikdė gyventojų kasdienį gyvenimą, nes dauguma rajono gyventojų prarado elektrą, negalėjo pasinaudoti nuotekų šalinimo įrenginiais ir netgi stokojo geriamojo vandens.
„Turėjome vykti į eilę iškvietimų, siaučiant stipriam vėjui ir smarkiai lyjant, kad galėtume pašalinti nuvirtusius medžius ir atlikti kitus reikalingus darbus. Daugiausiai iškvietimų sulaukėme Nemėžyje, Avižieniuose ir Maišiagaloje. Teko šalinti vandenį ir nuo pravažiuojamosios dalies, kad žmonės galėtų pravažiuoti. Esame įsigiję generatorių, kuriuos galime panaudoti suteikiant pagalbą rajono gyventojams.“ – sakė Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas.
Pasak Energijos skirstymo operatoriaus (ESO), per antradienį visiems vartotojams dar nepavyks atkurti elektros tiekimo. Remiantis ESO duomenimis, šiandien ryte elektros po audros neturėjo net 66 tūkst. 664 vartotojai, gyvenantys skirtingose šalies rajonuose.
„Esame pasirengę dieną naktį padėti ir suteikti pirmąją būtinąją pagalbą nuo gamtos stichijos nukentėjusiems žmonėms.“ – teigė Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos direktorius.
Primename, kad Vilniaus rajono gyventojai apie reikalingą pagalbą ar pastebėtus liūties ir vėjo padarinius, keliančius grėsmę, gali informuoti tel. +370 5 275 1990, +370 5275 6925, el. p. pagalba@vrsa.lt.
Gyventojai apie patirtą žalą gali tiesiogiai pranešti seniūnijoms. Savivaldybėje sudaryta komisija vertins gautus prašymus dėl kompensacijų.
Kiek truks ekstremali situacija priklausys nuo to, kaip greitai pavyks atstatyti gyventojams elektros tiekimą ir užtikrinti kitas būtinąsias paslaugas.
