Vilniaus rajono ugniagesiai paminėjo šv. Florijono dieną: surengtos prevencinės iniciatyvos ir kovinio išsidėstymo varžybos

Gegužės 16 d. Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai paminėjo šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dieną. Šia proga organizuoti profesinei šventei skirti renginiai, prevencinės iniciatyvos gyventojams bei ugniagesių kovinio išsidėstymo varžybos. Veiklos organizuotos įgyvendinant bendrą projektą „Reagavimo į nelaimes pasienio zonoje sistemų stiprinimas miškų ir durpynų ekosistemose“ (ang. Strengthening systems for responding to disasters in forest and peat bog ecosystems in the border area) kartu su Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugija ir Korycino ugniagesių savanorių komanda iš Lenkijos, projekto Nr. LTPL00524. Projektas vykdomas pagal Interreg VI-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą.

Šv. Florijono dienos minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos bažnyčioje, kuriose kartu dalyvavo vietos bendruomenė, ugniagesiai bei renginio svečiai. Vėliau vyko iškilminga renginio dalis, kurią pradėjo jaunųjų muzikantų pasirodymas. Renginio metu pagerbti tarnybai nusipelnę ugniagesiai, išreikšta padėka jų artimiesiems, bendruomenės nariams ir socialiniams partneriams už palaikymą, bendradarbiavimą bei indėlį stiprinant gyventojų saugumą.

Padėką Vilniaus rajono ugniagesiams išreiškė ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Vansavičius, akcentavęs ugniagesių tarnybos svarbą vietos bendruomenei bei jų kasdienį indėlį saugant žmonių gyvybes ir turtą.

„Kasdienė Jūsų tarnyba reikalauja pasiaukojimo ir pasiruošimo bet kokiems iššūkiams. Tai labai didelė atsakomybė. Dėkojame, kad mūsų rajono gyventojai Jūsų dėka gali jaustis saugūs. Vilniaus rajono merui ugniagesių bendruomenė yra itin artima, nes patys esame ugniagesiai savanoriai. Savivaldybė stengiasi, kad Jūsų darbo sąlygos būtų kuo geresnės. Ačiū už Jūsų drąsą ir tai, kad esate pasirengę gelbėti mūsų rajono gyventojus“, – pažymėjo administracijos direktorius.

Direktorius įteikė padėkas Andžejui Drozdovskiui, Rolandui Kiliauskui, Henrichui Taraškevičiui, Zbignevui Nanevičiui, Stanislavui Gulbickiui, Kazimirui Jasinskiui ir Andrėjui Gižimanui.

Sveikinimo žodį tarė ir Korycino valsčiaus seniūnas Mirosław Lech, pabrėžęs tarptautinio bendradarbiavimo svarbą:

„Saugumas neturi ribų. Lenkijoje ugniagesiai ir ugniagesiai savanoriai turi didžiausią žmonių pasitikėjimą. Dėkoju už bendradarbiavimą, galimybę būti kartu, keistis žiniomis ir organizuoti bendrus mokymus. Tai neįkainojamos iniciatyvos, padedančios didinti mūsų gyventojų saugumą. Tegul šv. Florijonas saugo mus visus“, – sakė seniūnas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Nerijus Statkus sveikino susirinkusius ugniagesius ir linkėjo, kad šv. Florijono globa lydėtų kiekvieną dieną.

„Šiandien galime stabtelėti ir įvertinti nuveiktus darbus. PAGD direktoriaus vardu nuoširdžiai sveikinu su šv. Florijono diena ir džiaugiuosi mūsų bendradarbiavimu. Ypač džiaugiuosi, kad įgyvendinate Europos Sąjungos finansuojamus projektus, kurie stiprina infrastruktūrą, techninę bazę ir žinias, o tai itin svarbu siekiant užtikrinti gyventojų saugumą“, – sakė valdybos viršininkas.

Sveikinimo žodį taip pat tarė Nemenčinės seniūnė Valerija Stakauskaitė ir Sužionių seniūnė Justina Kazjanin, linkėjusios ugniagesiams sveikatos, stiprybės ir ramybės bei įteikusios padėką Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktoriui Kęstučiui Velikianecui.

Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas pabrėžė, kad ugniagesio profesija reikalauja ne tik profesinių įgūdžių, bet ir ypatingo pasiryžimo bei atsakomybės.

„Ugniagesio darbas – ne tik profesija, bet ir pašaukimas, reikalaujantis atsakomybės, pasiaukojimo, ištvermės ir stiprios komandinės dvasios. Jūs kasdien esate pasiruošę rizikuoti savo saugumu tam, kad apsaugotumėte žmonių gyvybes, turtą ir gamtą. Kiekvienas iškvietimas – tai išbandymas, kuriame svarbiausia tampa profesionalumas, greitas sprendimų priėmimas ir žmogiškumas. Dažnai Jūsų darbas prasideda ten, kur kitiems baigiasi saugumas. Todėl ugniagesio tarnyba yra neįkainojama. Nuoširdžiai dėkoju visiems Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams ir savanoriams už tarnybą ir atsakingą darbą“, – sakė K. Velikianecas.

Direktorius taip pat dėkojo vidaus reikalų ministrui, Vilniaus rajono savivaldybės merui bei administracijai už bendradarbiavimą ir bendrą darbą. Apdovanoti ir ugniagesiai savanoriai. Taip pat pasirašytos dvi bendradarbiavimo sutartys su ugniagesiais savanoriais, prisidėsiančiais prie gaisrų gesinimo darbų.

Iškilmingos dalies metu už nepriekaištingą tarnybą buvo apdovanoti Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai: Miroslav Šliachtovič, Vladislav Baslyk, Vieslav Kuzmicki, Edgar Andrukenec, Marijan Šuškevč, Roland Vaškevič, Miroslav Jerochin, Genadij Kisel  , Vladislav Liutkevič bei Septintoji ugniagesių komanda. Buvo įteikta padėka už bendradarbiavimą Vilniaus apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybos  7 – tai komandai.

Po oficialiosios renginio dalies projekto partneriai (Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugija, Korycino ugniagesių savanorių komanda iš Lenkijos)  dalyvavo bendruose mokymuose, kurie buvo išskaidyti į tris dienas – š. m. gegužės 15-17 d. Mokymai skirti ugniagesių pasirengimui stiprinti ir reagavimo į nelaimes pasienio teritorijose gebėjimams tobulinti.

Po oficialiosios renginio dalies projekto partneriai ir svečiai iš Lenkijos dalyvavo teoriniuose mokymuose apie paslėptų durpynų gaisrų židinių paiešką naudojant terminį imtuvą. Veiklos organizuotos įgyvendinant bendrą Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir ugniagesių savanorių draugijos projektą „Reagavimo į nelaimes pasienio zonoje sistemų stiprinimas miškų ir durpynų ekosistemose“, finansuojamą pagal Interreg VI-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą.

Pasak Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos vadovo ir vyriausiojo specialisto Artūro Vaišnoro, bendros veiklos su partneriais iš kaimyninių šalių stiprina pasirengimą efektyviai reaguoti į pasienio teritorijose galinčias kilti nelaimes.

„Nelaimės nepaiso valstybių sienų, todėl bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi ir bendri mokymai tampa itin reikšmingi. Tokios partnerystės stiprina ne tik ugniagesių pasirengimą, bet ir kuria artimesnį ryšį tarp bendruomenių abiejose sienos pusėse“, – teigė A. Vaišnoras.

Antroje dienos dalyje Nemenčinėje surengtas prevencinis-edukacinis renginys bendruomenei, kurio metu gyventojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su ugniagesių darbu. Renginio metu pristatyta priešgaisrinė technika ir įranga, demonstruoti veiksmai kilus gaisrui buityje, organizuotos praktinės veiklos bei edukacinės užduotys vaikams ir suaugusiesiems. Dalyviai taip pat galėjo apžiūrėti gaisrinius automobilius, susipažinti su naudojama įranga, buvo dalinami dūmų detektoriai. Pristatytos mobilios prevencinės priekabos galimybės, susirinkusieji vaišinosi ugniagesių savanorių koše.

Šventinę dieną vainikavo ugniagesių kovinio išsidėstymo varžybos, kurių metu pareigūnai demonstravo profesinius įgūdžius, operatyvumą ir komandinį darbą. Atvykę žiūrovai galėjo pamatyti motorinio siurblio panaudojimą praktinėje užduotyje. Tokie renginiai ne tik stiprina ugniagesių bendruomenę, bet ir didina gyventojų informuotumą apie priešgaisrinę saugą, pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms bei ugniagesių savanorystės svarbą stiprinant visuomenės saugumą.